Сьогоднішнім записом ми починаємо квітневий марафон коротких статей про натхнення. Inspired розкаже вам про те, де його нарешті взяти і чому воно у нас виникає. Першою темою в серії цих записів стала музика.
1. Музика – це хвиля вашого настрою. Вона підтримає вас у моменти суму та підніме настрій будь-коли.
2. На кожен момент вашого життя можна знайти свою музику, яка асоціюватиметься у вас з вашими емоціями.
3. Музика – це те, що об’єднує людей. Якщо ви хоч раз в житті були на класному концерті, ви зрозумієте чому.
4. Хорошої музики багато не буває. Бо лише та музика, яку ви вважаєте улюбленою та хорошою, здатна приносити задоволення.
5. Музика – безмежне джерело натхнення. У світі існують тисячі пісень, і найприємніше в цьому – щоразу відкривати для себе щось нове.
На даний час люди можуть обрати собі стиль і виконавця до душі. Та серед них звичайно є фаворити:
Ріана
Бейонсе
Лелі Гага
Ріа́нна (англ.Rihanna; справжнє ім'я Робін Ріанна Фенті, англ.Robyn Rihanna Fenty; 20 лютого1988, Барбадос) — барбадоськаR&B співачка. Народилася у Сент Майклі, Барбадос. Ріанна переїхала у США в 16 років, щоб продовжити кар'єру під керівництвом Евана Роджерса. Згодом вона підписала контракт з «Def Jam», після прослуховування у голови лейблу Jay-Z.
Ріанна продала більше 28 млн копій студійних альбомів та 100 млн копій синглів, що робить її однією з найуспішніших артистів усіх часів. Вона є наймолодшою артисткою в історії чарту Billboard у якої 10 синглів стали #1. Станом на березень 2010 вона продала близько 7.3 млн копій альбомів, 33.7 млн копій цифрових синглів у США. У неї більше 100 нагород, серед яких 4 Ґреммі, 4 American Music Awards та 18 Billboard Music Awards. Також недавно Ріанна стала офіційним послом культури від Барбадосу.
Бейонсе - Після успішних релізів в групі, Бейонсе випустила свій дебютний сольний альбом — «Dangerously in Love», в червні 2003. Альбом став одним із самих комерційно успішних альбомів року, що очолювали верхівки чартів Америки і Великобританії. До нього увійшли сингли «Crazy in Love» і «Baby Boy», що займали перші рядки престижних чартів. Альбом приніс Бейонсе п'ять нагородГремміна 46-ій церемонії вручення Греммі в 2004 році.
Другий сольний альбом Бейонсе «B'Day» вийшов 4 вересня2006 року. До альбому увійшли такі сингли, що стали хітами у Великобританії, як «Deja Vu» и «Beautiful Liar», а також всесвітній хіт «Irreplaceable». Він приніс Ноулз її сьому винагороду Греммі. Всього у неї шістнадцять статуеток Греммі.
Бейонсе також досягла певного успіху в кіно, знявшись в таких голлівудських фільмах, як комедія 2006 року «Рожева пантера» і мюзикл того ж року «Дівчини мрії», які принесли їй дві номінації на винагороду «Золотий глобус» за гру і за пісню з фільму («Listen»).
Леді Гага-Стефані Джоанн Анджеліна Джерманотта народилася уНью-Йоркуяк найстарша дитина в сім'ї Джозефа і Сінтії Джерманотта, вихідців зІталії. З раннього дитинства захопилася музикою, а до чотирьох років самостійно навчилася грати на фортепіано — і незабаром стала записувати пісні Майкла Джексона і Сінді Лаупер на дитячий касетний магнітофон.
Батько, родом з Нью-Джерсі, грав у ансамблях у клубах, намагався йти по стопах Брюса Спрінгстіна.
У одинадцятирічному віці Стефані спочатку збиралися направити в манхеттенську Guilliard School, але замість цього вона опинилася в католицькій школі Convent Of The Sacred Heart, де навчалася, між іншим, з сестрами Хілтон і Керолайн Кеннеді; пізніше вона згадувала, що цих дівчаток бачила лише іноді, у коридорах. У школі їй нерідко доводилося терпіти насмішки ровесниць, але в цілому вона із задоволенням згадує той час:
«
Деякі дівчатка були налаштовані вороже. Вони сміялися з мене, тому що я вдягалася не так, як всі, і вже співала в групах. Вони не могли зрозуміти, чому я цим так захоплена. Але іноді мені приділяли всю увагу, тому що я була душею і серцем кожної вечірки.
»
Закінчивши середню школу, Стефані вступила в школу мистецтв Tisch School of the Arts при Нью-Йоркському університеті. До 14 років вона вже співала на сцені нью-йоркського клубу Bitter End, а також виступала на шкільній театральній сцені Regis High School Repertory (одна з її ролей — Анна Андріївна у «Ревізорі») і в складі ансамблю Regis Jazz Band. У п'ятнадцятирічному віці Стефані стала з'являтися в нью-йоркському Даунтаун, з групами Mackin Pulsifer і SGBand. Під впливом музикантів вона вирішила зробити «що-небудь провокаційне в андерграундному рок-н-ролі»: з'являлася в бікіні і хот-пантс в блискітках, підпалювала лак для волосся і лякала присутніх.
З прадавніх часів музика посідала важливе місце у житті людини. Зазнаючи змін з плином часу, твори музичного мистецтва, втім, не втрачали свого значення. То що ж являє собою музика? Для чого вона потрібна? Чому вона супроводжує людей усіх поколінь, усіх верств населення, різних релігійних вірувань упродовж їхнього життя? На ці питання не так легко знайти відповідь, як здається на перший погляд. Перші гвори музичного мистецтва з’явилися декілька тисяч років тому. Музика супроводжувала працю людей, без неї не обходилося жодне свято, релігійні ритуали. Отже, вона допомагала організувати працю, виконувала і розважальну функцію. Проте не тільки: музика мала також сакральне, магічне значення! У стародавні часи деякі пісні та мелодії були священними, люди вірили у їхню чарівну магічну силу так само, як у силу замовлянь, молитоз або таємних ритуалів. Першим дослідником музики був - хто б ви думали?.. - Піфагор! Так, прадавній математик, відомий своїми «штаньми», тобто своєю теоремою, займався теоретичними дослідженнями музики. Саме він віднайшов іще одну функцію музики, про яку ми, на жаль, забуваємо: музика має неабияке лікувальне значення! Існують навіть дослідження, які рекомендують різні музичні твори при різних захворюваннях. На власному досвіді можу лише зазначити, що від поганого настрою нема кращих ліків, ніж красива музика. Навіть відомий громадський діяч Мартін Лютер казав, що музика - найкраща втіха для засмученої людини. З мелодією як такою нерозривно пов’язаний інший вид музичного мистецтва - пісня. Слова пісні так і линуть у душу людини. Мене завжди зворушували українські народні пісні: скільки в них буває туги та суму, скільки справжнього козацького завзяття! В українській пісні - душа нашого народу. Проте краси додає народним пісням і мелодійність української мови. Відомо навіть, що деякі італійські оперні співаки розспівуються українськими піснями на репетиціях - це через красу та мелодійність нашої мови. На сучасному етапі змінилася не тільки манера «споживання» музики, а й сама музична культура зазнала радикальних змін. Хоча, віддаючи належне, слід сказати, що існують сучасні групи та співаки, які зберігають красу мелодій та зміст текстів. Але, на превеликий жаль, таких небагато. Особисто для мене музика є дуже важливою частиною мого життя. Вона допомагає мені зосередитись або розважити себе, я так люблю залишатися з улюбленими мелодіями наодинці. Класичні твори, виконані на органі, як ніщо інше у світі, допомагають заглибитись у себе, розмірковувати над собою та світом. Іноді мені здається, що класична музика на деякий час уповільнює плин нашого божевільного життя, вносить до нього часточку гармонії. Сучасні музичні твори додають мені енергії і звеселяють, а народні пісні ніби допомагають відчути невидимий зв’язок зі своїм народом, своєю країною.
Я вважаю, що дітей потрібно вчити культури споживання музики так само, як дітей вчать поводитися, наприклад, за столом. З дитинства маленькій особистості треба прищеплювати любов до музики, причому як до класичної, так і до якісної частини сучасних творів. А особливо - любов до народної пісні, до музики свого народу. Музична освіта, безперечно, не є необхідною, але ознайомлення з шедеврами музичного мистецтва, вміння сприймати та цінувати їх розвиває духовний світ дитини і людини взагалі так само, як читання класичної літератури. Тож музику треба знати так само, як шедеври слова, якщо ти хочеш вважати себе культурною людиною. Світ швидко змінюється, змінюються людські цінності та вподобання, проте я впевнена, що музика залишатиметься у житті людей завжди, додаючи їм наснаги, роблячи їх добрішими та чуйнішими, а їхні життя - повнішими та гармонійнішими.